Smog to zjawisko powstające, gdy w powietrzu znajduje się dużo zanieczyszczeń, takich jak szkodliwe związki chemiczne i pyły zawieszone (w tym PM10).

Przełom w walce ze smogiem i alergią!

Tradycyjne oczyszczacze powietrza nie wystarczą, by zminimalizować szkodliwe oddziaływanie smogu i alergenów przenikających do wnętrze domu. Dzięki unikalnym nawiewnikom z oferty OKNOPLAST wreszcie odetchniesz z ulgą – są one jedynym rozwiązaniem na rynku, które filtruje zanieczyszczone powietrze zanim dostanie się ono do przestrzeni mieszkalnej.

Nawiewnik Insolio Premium

Jest to nawiewnik domontowany do górnej części ramy podczas montażu nowych okien. Jest przystosowany do ramy 70 mm oraz 82 mm i najlepiej odnajduje się w nowym budownictwie. Po wykończeniu staje się integralną częścią elewacji i jest praktycznie niewidoczny. Może również być stosowany podczas wymiany okien.
Dedykowany Twoim potrzebom, jeżeli budujesz dom lub wymieniasz okna na nowe.

 • SKUTECZNOŚĆ – filtr G4 antysmogowy i antyalergiczny redukuje do 98% pyłów PM10
 • DESIGN – minimalistyczna i nowoczesna forma
 • KOMFORT – pełna kontrola nad precyzyjną i cichą pracą nawiewnika dzięki automatycznemu sterowaniu
 • ODPORNOŚĆ – całkowita ochrona także w czasie mrozu; jedyny dostępny na rynku nawiewnik odporny na roszenie i zamarzanie nawet przy -20°C
 • OSZCZĘDNOŚĆ – automatyczne sterowanie przepływem powietrza zabezpiecza przed nadmierną wentylacją, przeciągami i stratami ciepła
 • AKUSTYKA – skuteczne tłumienie hałasu do 39 dB
 • PERSONALIZACJA – możliwość dostosowania urządzenia do potrzeb
 • ŁATWA OBSŁUGA – łatwa samodzielna wymiana filtra
 • MONTAŻ – instalacja bez ingerencji w konstrukcję okna, dzięki czemu zachowane zostają parametry cieplne, akustyczne i mechaniczne okna

Nawiewnik Urbino Premium

Polecany jest dla tych klientów, którzy zdecydują się wymienić swój dotychczasowy nawiewnik na antysmogowy. Jest nawiewnikiem jednoczęściowym, przeznaczonym do unowocześnienia już istniejącego nawiewnika.
Aby został zamontowany, okno musi posiadać już istniejący nawiewnik Jego część wewnętrzna pozostaje bez zmian. Wymieniany jest tylko element zewnętrzny istniejącego nawiewnika. Za część zewnętrzną nawiewnika nakładany jest model Urbino Premium. Możliwe jest to wyłącznie jeśli szczelina w oknie nie jest szersza niż 12 mm i dłuższa niż 320 mm.
To najlepsza opcja dla Ciebie, jeśli chcesz wymienić obecny nawiewnik na nowy z filtrem antysmogowym i antyalergicznym.

 • UNIWERSALNOŚĆ – uniwersalne rozwiązanie do wymiany większości typów nawiewników, zmiana dotyczy tylko elementu zewnętrznego.
 • SKUTECZNOŚĆ – filtr G4 antysmogowy i antyalergiczny redukuje do 98% pyłów PM10
 • KOMFORT – automatyczne sterowanie przepływu powietrza gwarantuje precyzyjną i bezszelestną pracę
 • AKUSTYKA – skuteczne tłumienie hałasu do 30 dB
 • OSZCZĘDNOŚĆ – automatyczne sterowanie przepływem powietrza zabezpiecza przed nadmierną wentylacją, przeciągami i stratami ciepła
 • ŁATWA OBSŁUGA – łatwa samodzielna wymiana filtra
 • MONTAŻ – prosta wymiana czerpni, czyli zewnętrznego elementu obecnego nawiewnika na URBINO PREMIUM

SMOG KIEDY POWIETRZE STAJE SIĘ NIEBEZPIECZNE

Smog to zjawisko powstające, gdy w powietrzu znajduje się dużo zanieczyszczeń, takich jak szkodliwe związki chemiczne i pyły zawieszone (w tym PM10). Zjawisko to odczuwamy najbardziej w sezonie grzewczym (od listopada do lutego) z powodu spalania paliw stałych w domowych instalacjach grzewczych oraz częstego korzystania z samochodów. Niekorzystne warunki atmosferyczne, szczególnie mgła i brak wiatru, pogłębiają skalę tego problemu

SMOG A NASZE ZDROWIE

Mimo alarmujących doniesień na temat jakości powietrza w wielu rejonach Polski, w powszechnej opinii wciąż panuje przekonanie, że problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy przede wszystkim osób cierpiących na astmę i inne choroby układu oddechowego. Tymczasem smog jest szkodliwy dla każdego z nas – toksyczne pyły odkładają się w organizmie i wyniszczają go od środka.

SMOG W LICZBACH

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że zanieczyszczone powietrze to obok nadciśnienia (9,4 mln ofiar) i tytoniu (5,7 mln ofiar) jeden z najbardziej skutecznych zabójców – co roku smog zabija 600 tys. Europejczyków.Każde 100 mikrogramów pyłów zawieszonych w metrze sześciennym powietrza skraca oczekiwaną długość życia noworodka aż o trzy lata (według publikacji z tygodnika “PNAS” z 2013 r.).

Nadciśnienia 9,4 mln
Palenie 5,7 mln
SMOG 600 tyś.